Pierwsze kroki

wszystkie | filtruj: #NGO #firma #podatki

Fundacja czy stowarzyszenie?
Chcesz założyć organizację pozarządową, ale nie wiesz czy ma to być stowarzyszenie czy fundacja? W tym krótkim filmiku wyjaśniamy różnice.
10 błędów, które popełniają nowi przedsiębiorcy
Planujesz otworzyć własną działalność gospodarczą? Nie masz jeszcze w tym doświadczenia? Obejrzyj, aby ustrzec się typowych błędów, które popełniają nowi przedsiębiorcy.
Czy biuro rachunkowe jest potrzebne przedsiębiorcy?
Zastanawiasz się czy poradzisz sobie z samodzielnym prowadzeniem księgowości? Obejrzyj film, a dowiesz się dlaczego warto współpracować z biurem rachunkowym.
10 rzeczy, które musisz wiedzieć zanim założysz firmę
Na jakie pytanie musisz znać odpowiedź zanim założysz własną działalność? W tym wideo podpowiadamy o czym nie można zapomnieć.
11 rzeczy, które musisz sprawdzić zanim wybierzesz biuro rachunkowe
Potrzebujesz pomocy księgowego i nie wiesz jak najlepiej nawiązać współpracę? W tym wideo znajdziesz najważniejsze kryteria wyboru biura i aspekty współpracy z nim?
Gdzie i jakie formalności trzeba załatwić przy zakładaniu własnej firmy?
Zakładasz własną działalność gospodarczą i nie wiesz od czego zacząć? Koniecznie obejrzyj to wideo, a dowiesz się gdzie i co załatwić.
Jaką formę opodatkowania wybrać?
Część 1 – karta podatkowa
Zakładasz własną działalność? Przed Tobą wiele ważnych decyzji do podjęcia, jedną z nich jest wybór formy opodatkowania. Tu dowiesz się na czym polega karta podatkowa.
Jaką formę opodatkowania wybrać?
Część 2 – ryczałt ewidencjonowany
Zakładasz własną działalność? Przed Tobą wiele ważnych decyzji do podjęcia, jedną z nich jest wybór formy opodatkowania. Tu dowiesz się na czym polega ryczałt ewidencjonowany.
Jaką formę opodatkowania wybrać?
Część 3 – podatek liniowy
Zakładasz własną działalność? Przed Tobą wiele ważnych decyzji do podjęcia, jedną z nich jest wybór formy opodatkowania. Tu dowiesz się na czym polega podatek liniowy.
Jaką formę opodatkowania wybrać?
Część 4 - zasady ogólne
Zakładasz własną działalność? Przed Tobą wiele ważnych decyzji do podjęcia, jedną z nich jest wybór formy opodatkowania. Tu dowiesz się na czym polegają zasady ogólne.
Jakie ważne decyzje trzeba podjąć przy zakładaniu działalności?
Zakładając własną działalność gospodarczą musisz podjąć szereg ważnych decyzji i odpowiedzieć sobie na wiele ważnych pytań. Obejrzyj wideo, a dowiesz się więcej.